O nas

Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. 

Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. 

Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.”

 Albert Camus

Warsztat Terapii Zajęciowej w Muratynie jest jednostką organizacyjną Urzędu Gminy Łaszczów. Rozpoczął swe funkcjonowanie 10 stycznia 2002 roku i od tego czasu niesie pomoc osobom z niepełnosprawnościami.
Warsztat Terapii Zajęciowej jest placówką pobytu dziennego, zajęcia w warsztacie trwają 7 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku, pracujemy w godzinach 7.30 – 15.30.
Warsztat realizuje zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej mającej na celu ogólny rozwój i poprawę samodzielności każdego uczestnika, niezbędnej do maksymalnie samodzielnego, niezależnego i aktywnego życia w środowisko.
Do warsztatu uczęszcza 45 osób z niepełnosprawnościami z sześciu gmin powiatu tomaszowskiego.

Rehabilitacja opiera się przede wszystkim na terapii zajęciowej, która prowadzona jest w ośmiu pracowniach pod kierunkiem instruktorów terapii zajęciowej. Każda z pracowni usprawnia uczestników warsztatu w innej dziedzinie. Zajęcia prowadzone są zgodnie z Indywidualnymi Programami Rehabilitacji i Terapii, opracowywanymi na początku roku dla każdego uczestnika.

Dzięki warsztatowi osoby z niepełnosprawnościami mają  możliwość rozwoju swoich umiejętności, zainteresowań, kontaktu z grupą rówieśniczą, korzystania z zabiegów rehabilitacyjnych i pomocy psychologicznej.

Zapraszamy do kontaktu

Adres

MURATYN 49,
22-650 ŁASZCZÓW

Telefon

Scroll to Top
Skip to content